Haber » Gündem » STK

Darende Yemek Yarışması

Dasev Gençlik Kolları Komitesinin Darende gezisi sırasında düzenlediği, kazanların ödüllendirildiği Darende Yemek Yarışması yapıldı...

16 Temmuz 2013 Salı 15:46:06
Bu haber toplam 942 kez okundu.
Darende Yemek Yarışması

Dasev Gençlik Kolları Komitesinin düzenlediği Darende gezisinin son gününde daha öncden dasevgenclik.org ve darendeli.net internet sitelerinde duyuruları yapılan ve 30 Haziran Pazar günü Çilehane Çay bahçesinde gerçekleştirilen Darende Yemek Yarışması düzenlendi.

Yarışmanın en büyük amaçlarından birisi de Darendeli bayanlara "Sizi de unutmadık" demek için düzenlenmiş olmasıydı.

Yarışmaya Darendeli bayanlar toplam 28 adet yemek ile katılarak geniş ilgi gösterdi. Katılımcıları yemekler, tatlılar, soğuk - zeytinyağlı olmak üzere 3 ayrı kategoride değerlendirildi.

Yarışmaya izleyici olarak Eski Darende Emniyet Müdürü Salih Köken, Malatya Darendeliler Dernek Başkanı Durmuş Doğan, Dasev Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sungur, Darende Kaymakamlığından İbrahim Alattin Ateş katıldılar.

Alanlarında birinci olan hanımlara ödüllerini Eski Emniyet Müdürümüz Sayın Salih Köken, Malatya Darendeliler Başkanı Sayın Durmuş Doğan ve Dasev Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sungur verdiler.

Eski Emniyet Müdürümüz Sayın Salih Köken; "Darende de bulunduğum süre içersinde beni en çok mutlu eden büyükşehirlerde doğmuş büyümüş genç neslin bu iki dağ arasında bir çok güzelliği içinde saklayan Darende' ye büyük bir tutku ile bağlı olmaları oldu. Bugün gençlerimize destek veren herkese ve özellikle Darende Sağlık Eğitim Vakfı' na teşekkür ederim." dedi.

Malatya Darendeli' ler Dernek Başkanı Sayın Durmuş Doğan; "Darendelilere lezzet konusunda böyle güzel ve adeletli bir yarışma ile fırsat verilmesi beni çok mutlu etti. Yarışmaya katılan tüm Darendeli' lerin yeteneklerinin kendi mutfakları dışında ne kadar çok ilgi gördüğünü onların farketmesini sağlayan Dasev Gençlik Kolları Komitesine teşekkür ederiz." dedi.

Yarışma sonunda belirlenen kategorilerde dereceye giren bayanlar katılım sertfikaları ve ödüllerini aldılar.

1.lere beyaz eşya, 2.lere fincan takımı, 3.lere ise cezerye ikram edildi.

Yarışma sonuçları
Yemek Kategorisi
1. Fatma Kocaman (Yumurtalı İçli Köfte)
2. Cennet Aldemir (Tutmaç Çorbası)
3. Fatma Ormancı (Yüksük Çorbası)

Tatlı Kategorisi
1. Semiha Yağan (Yağlı Börek)
2. Sema Ölçer (Sütlaç)
3. Fadime Aldemir (Un Helvası)

Soğuk Kategorisi
1. Nergis Ekiz (Zeytinyağlı Sarma)
2. Ali Gök (Gül Basması)
3. Küçük Sabiha Yağan (Yoğurtlu Çorba)

Dasev Gençlik yarışma boyunca gösterdikleri gayretlerden dolayı Dasev Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Mehmet Sungur' a, Darende Kaymakamlığından Sayın İbrahim Alattin Ateş'e ve Adnan İlhan'a teşekkürlerini ilettiler.

Ayrıca jüri üyeleri Malatya Darendeliler Dernek Başkanı Durmuş Doğan, Mehmet Tahir Gök, Atife Ertuğrul, Fikri Zaimoğlu' na, Bekir Tufan' a tarafsız oylamalarından dolayı teşekkür etti.

Beyaz Eşya Sponsoru olan Adana Aşkım Mobilya'ya katkılarından dolayı teşekkür edildi.

Haber Fotoğrafları (Fotoğraflar İbrahim Alattin Ateş)

darendeyemekyarışmasıdasevgençlik
 
Onay Kodu
 
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, herhangi dili, dini, ırkı hor gören, aşşağılayan, rencide eden ve "Ad-Soyad" belirtilmeyen yorumlar yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir. Yorum kurallarını okumak için tıklayınız.
 
 
Anket
İlçemize HES (Hidro Elektrik Santrali) Kurulmasını İstiyormusunuz?